Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozzy Osbourne

ObrazekTohle je úplně bombovej zpěvák... na svůj věk je to bůh všech zpěváků!!! Má skvělou muziku a vyjímečnej hlas!!!

Životopis

Lze o Ozzy Osbourneovi říct něco, co ještě v minulosti nebylo vyřčeno? Tento průkopník hard rockového zvuku je znám miliónům fanoušků po celém světě, je rockovou ikonou, personou, která inspirovala tři celé generace hudebníků a fanoušků.

Ozzy Osbourne vstupuje už do čtvrté dekády svého působení na rockové scéně a vydává své první sólové album za posledních sedm let. Album nese název DOWN TO EARTH. Producentem
nové
nahrávky je Tim Palmer a Ozzyho na něm doprovází kytarista Zakk Wylde, baskytarista Robert Trujillo a bubeník Mike Bordin. Down To Earth nese typický Ozzyho hudební rukopis - ostrý rockový zvuk a chytlavé melodické nápady. Posluchač si při poslechu jedenácti nových skladeb nestačí vydechnout, stále se na něj valí obrovské množství Ozzyho rockové energie
.

Prvním singlem z alba je skladba Gets Me Through, kterou Ozzy napsal jako otevřený dopis svým fanouškům. Dreamer, Junkie a Running Out Of Time, to je několik z mnoha dalších silných skladeb alba Down To Earth.

Nejdůležitější milníky v Ozzyho hudební kariéře:

70. léta
Ozzy vydává první nahrávky s Black Sabbath - píše se rok 1970. Eponymní nahrávka se ten samý rok dočká platinové desky. Ozzy vydává s Black Sabbath 10 nahrávek. Black Sabbath dodnes po celém světě prodali přes 100 miliónů kusů svých desek.

Black Sabbath podnikli několik celosvětových turné. V roce 1975 vystupují na California Jam před 250 000 fanoušky. V roce 1979 se Ozzy vydává na sólovou dráhu.

80. léta
Ozzy vydává své první sólové album, vychází v roce 1981 a jmenuje se Blizzard Of Ozz. Album brzy dosáhne čtyřnásobné platinové desky. Během této dekády Ozzy vydá sedm alb, přičemž každého z nich se prodá přes
2
milióny kusů. Na sólové dráze Ozzy celkem prodá přes 70 miliónů svých desek. V roce 1983 Ozzy koncertuje na pódiu US Festivalu před 250 000 lidmi. V roce 1985 Ozzy vystupuje na legendárním benefičním koncertě Live Aid. V roce 1989 Ozzy vystupuje na Moskevském mírovém festivalu. Byl to první velký rockový koncert západní hvězdy na území SSSR.

90. léta
Ozzy během deváté dekády vydal pět alb. Každé z nich se stalo multiplatinovým. Koncertuje na nejrůznějších místech celého světa pro milióny svých fanoušků. Všechny jeho vystoupení jsou vždy jistě vyprodána. Ozzy vyhrál v roce 1993 Grammy v kategorii "Best Metal Performance" díky své "I Don´t Want To Change The World"

Ozzy v roce 1996 založili společně s Sharon, svou ženou a manažerkou v jedné osobě, OZZfest, první národní hudební festival věnovaný hard rocku, který měl hledat a představovat nové talenty. Ozzyho vystoupení na tomto festivalu navštívilo
1
,4 miliónu lidí. Ozzfest se koná vždy jednou ročně. Část zisku z OZZfestu Ozzy poukazuje na nejrůznější charitativní účely, mj. na Lifebeat.

Nové milénium
Ozzy se dočká vlastní hvězdy na pověstném hollywoodském Chodníku slávy (2002). Ozzy vydal během svého dvacetiletého působení u firmy Epic 12 alb. Ozzy v roce 2000 obdržel Grammy v kategorii Best Metal Performance jako člen Black Sabbath za "Iron Man". Téměř milión fanoušků navštívilo pátý ročník Ozzfestu 2000. Ozzy byl společně s Black Sabbath hlavní hvězdou letošního ročníku Ozzfestu. Přes milión fanoušků navštívilo tento vyprodaný 27denní hudební festival.

Známá režisérka Penelope Spheeris natočila celovečerní dokument z OZZfestu pojmenovaný "We Sold Our Souls For Rock´n´Roll". Poprvé byl uveden na známém filmovém festivalu v Sundance (2001). Ozzy se objevil ve filmu Little Nicky režiséra Adama Sandlera. Ozzy se dočkal nominace na MTV Movie Awards 2001 za svou roli v Little Nicky v kategorii "Best Cameo". Playstation 2 připravila o Ozzym celou
hru
, bude se jmenovat "Ozzy Osbourne´s Black Skies“

 

úplně nej písnička: I don't wanna stop videoklip >>>zde<<<

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ozzy

(zuzana, 24. 11. 2008 13:26)

Ozzy je nej nej.