Jdi na obsah Jdi na menu
 


Metallica

ObrazekHjó, Metallica! To je moje krevní skupina:) Tákže tady zase něco o kapele:

Jedna z nejvýraznějších metalových kapel, klasikové tohoto stylu Sami přiznávají prvotní vliv Black Sabbath navíc výborní instrumentalisté .Skupina vzniká v.r.1981 v americkém Norvalu (poblíž L.A), kdzž se L. Ulrich (narozen r. 1963, původem Dán, hrával i s Diamond Head) setkává s J.Hetfieldem (nar.1963). Ten působil v kapelách Obsession a Leather Charm.
Společně pak v L.A. nahrávají skladbu Hit The Lights (s kytaristou Lloydem Grantem ) pro kompilaci Metal Massacre .Následně se připojují McGowney a na jaře 1982 mustaine.V r.1982 se v kapele mihl kytarista Jeff Warner a R. McGovneyho střídá C. Burton (nar.
1962,ze. Trauma ). O rok později se stěhují do New Jersey, D. Mustaine je vyhozen
(Poté zakládá sk. Megadeth)a novým kytaristou se stává K.Hammet (nar.1962, ze sk.exodus)
V té době Metallica začíná natáčet vysoce hodnocené 1.album.Dobře si vede i album 2 a ještě lépe výborná deska 3.Kapela se zároven stává velkou koncertní atrakcí a hodně se věnuje živému vystupování.
V září 1986 umírá při autobusové nehodě C.Burton a post baskytaristy poté zaujímá J.Newsted (nar.1963 ze sk. Flotsan And Jetsam).V.r. 1988 se kapela účastní turné Monsters of
Rock a v Anglii se prosazuje hitem Harvester Of Sorrow .Velmi úspěšné je i album 5 a z něho pocházející skladba ONE (následně za ni dostávají Grammy ).Stejně je rok po té hodnocena i skladba Stone Cold Grazy pro kompilační album Rubáyát.Vrcholem komerčního úspěchu se stává deska 8 znamenající 1. příčku v Americkém i v Anglickém žebříčku.I ta dostala Grammy.Album 12 naznačuje další posun ve zjemnění soundu (s názvuky popu a country)

+odkaz na moje dvě oblíbené písničky: Creeping Death >>>zde<<<

                                        Nothing Else Matters >>>zde<<<

                   The Unforgiven >>>zde<<<

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář